Czy wiesz, że wybór odpowiednich kwiatów do biura może wpłynąć na jakość pracy i poprawić komfort pracowników? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapraszamy do przeczytania tego artykułu!

Jakie kwiaty do biura?

Do biura najlepiej sprawdzą się kwiaty jednoroczne lub dwuletnie, które wytrzymują dłuższe okresy bez podlewania i nawożenia. Dobrym wyborem są np. astry, chryzantemy lub kalanchoe. W wielu biurach można też spotkać bambusy, które są łatwe w uprawie.

Czym sugerować się przy wyborze roślin?

Przy wyborze kwiatów do biura należy sugerować się kolorem i kształtem. W biurze najlepiej prezentują się stonowane kolory, np. błękit, zieleń lub beż, ponadto warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju kwiaty są dostępne w danym sezonie. Najbardziej popularne kwiaty w sezonie wiosennym to tulipany, stokrotki, mieczyki i goździki. W lecie dobrze sprawdzą się róże, liliowce, szałwia i fiołki. Natomiast w zimie warto postawić na anemony, krokusy, bratki i narcyzy.

Wpływ roślin na ludzki organizm

Kwiaty w biurze mają pozytywny wpływ na pracę mózgu. Badania pokazują, że w otoczeniu kwiatów ludzie czują się bardziej zrelaksowani i produktywni. Obecność kwiatów pozytywnie wpływa na kreatywność, zmniejsza stres i poprawia samopoczucie pracowników.

Podsumowując

wybór odpowiednich kwiatów do biura może wpłynąć na jakość pracy i poprawić komfort pracowników. Należy sugerować się kolorem i kształtem, a najlepiej sprawdzą się kwiaty jednoroczne lub dwuletnie. Kwiaty w biurze mają pozytywny wpływ na pracę mózgu i wpływają na kreatywność, zmniejszając stres i poprawiając samopoczucie pracowników.

Kwiaty w biurze – pozytywny akcent w wystroju biura